مگ پلاس مجله اینترنتی، خبر و سبک زندگی

قفل‌گذاری روی تلگرام

آموزش تصویری روش قفل‌گذاری روی تلگرام

آموزش تصویری روش قفل‌گذاری روی تلگرام

 

تلگرام امکانی تحت عنوان “Passcode Lock” را ارائه کرده است که به وسیله آن شما می‌توانید قفل گذاری روی تلگرام را داشته باشید. این قابلیت بیشتر جهت برقراری امنیت تلگرام در فضای حقیقی را داراست که از ورود افراد متفرقه به تلگرام جلوگیری میکند در ادامه با نحوه قفل‌گذاری روی تلگرام با وبسایت مگ پلاس همراه باشید.

چگونه برای ورود به تلگرام رمز عبور بگذاریم؟

زمانی که شما اپلیکیشن تلگرام را قفل‌گذاری کنید، هر بار که وارد آن می‌شوید (با توجه به مدت زمانی که برای قفل گذاری خودکار در نظر گرفته اید) باید رمز عبوری که تعیین شده را وارد نمایید. بدین صورت افراد ناشناس قادر به اجرای اپلیکیشن تلگرام در گوشی شما نخواهند بود. در ادامه این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه فعال‌سازی “Passcode Lock” و قفل‌گذاری روی تلگرام بپردازیم. با سایت مگ پلاس باشید.

آموزش قفل‌گذاری روی تلگرام با قابلیت Passcode Lock

برای فعال‌سازی قابلیت Passcode Lock و قفل‌گذاری روی تلگرام کافیست به شرح زیر عمل کنید:

  • برنامه تلگرام را اجرا و آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید.
  • گزینه Settings  (تنظیمات) را انتخاب کنید.
  • گزینه Privacy and Security  (حریم خصوصی و امنیت) را لمس کنید.
  • گزینه Passcode Lock  (قفل با گذرواژه) را انتخاب کنید.

  • اسلایدر موجود در کنار گزینه Passcode Lock را لمس کنید تا دستور فعال‌سازی آن صادر شود.
  • رمز مورد نظرتان را بصورت یک عدد ۴ رقمی وارد کنید.
  • در صفحه بعدی هم بار دیگر همان رمز ۴ رقمی را وارد نمایید.

به همین سادگی قابلیت Passcode Lock تلگرام شما فعال میشود. برای قفل کردن دستی اپلیکیشن تلگرام می‌توانید بعد از ورود به صفحه چت‌ها، آیکون قفل موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید. بدین صورت اگر از تلگرام خارج شوید یا صفحه گوشی را قفل کنید و دوباره وارد تلگرام شوید، نیاز به وارد کردن رمز عبور خواهید بود. همچنین تلگرام شما با فعال کردن قابلیت Passcode Lock به طور خودکار و در بازه‌های زمانی مشخص هم قفل می‌شود. برای تنظیم این بازه زمان گزینه Auto-Lock را انتخاب کنید.

سپس از لیست ارائه شده بازه زمانی مورد نظرتان برای قفل شدن خودکار تلگرام را تعیین کنید. برای مثال اگر گزینه If away for 5 min را انتخاب کنید، تلگرام شما بعد از ۵ دقیقه از خروج از آن و یا ۵ دقیقه عدم استفاده از تلگرام به طور خودکار قفل می‌شود. برای تغییر رمز عبور هم می‌توانید از گزینه Change Password استفاده کنید.

برداشتن قفل از روی تلگرام و موبوگرام

برای برداشتن قفل هم کافیست روی عبارت Turn Passcode off  لمس کنید و در نسخه های جدید تلگرام هم تیک مقابل Passcode Lock را روی حالت غیر فعال قرار دهید.